Лоуренс Д. Майлз, інженер–матеріалознавець фірми “Дженерал Електрік”, був далеким од пошуків у сфері методів мислення, аж поки у 1946 році йому не доручили дати відповідь на «просте» запитання: чому електротехнічне військове спорядження, виготовлене під час війни із суррогатів (в умовах дефіциту стратегічної сировини), у багатьох випадках спрацювало так само задовільно, як виготовлене з унікальних матеріалів?

Відповідь була проста і геніальна: тому що вони виконали свої функції.

Л. Майлз відкрив поняття і дав першу класифікацію споживацьких функцій виробів, ув’язавши їх із вартістю.

От власне на поєднанні методів пошуку рішень і методів аналізу вартості функцій з’явилася принципово нова комплексна технологічна дисципліна – функціонально–вартісний аналіз (value analysis and valиe engineering – аналіз вартості і проектування варості) – ФВА. Тобто інжинірінг витрат із застосуванням творчих методів пошуку нових ідей. Пізніше Л. Майлз визначив ФВА, як систему економії коштів до, під час і після їх вкладення.

В Україні, зокрема в Києві, ФВА почали застосовувати од 1977 року на підприємствах машинобудування і приладобудування.

Наприклад, автор на початку 80–х років працював на посаді головного конструктора з ФВА і викладав курс ФВА в інститутах провідних галузей промисловості, а за роботи із створення нової техніки на основі ФСА був удостоєний двох медалей ВДНХ в Москві.

Вже тоді практика застосування методів ФВА забезпечувала зниження витрат на виготовлення і експлуатацію об’єктів на 20–50 відсотків і більше, з одночасним збільшенням їх функціональності.


Strona: [1] | [2] | [3] | [4] | [5] | [6]




[Kto MY jesteśmy? / Хто МИ такі?] [Szukajcie – znajdziecie / Шукайте – знайдете] [Schemat strony internetowej / Схема Інтернет–сторінки][Log In]
2025 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Eugeniusz Gołybard