На цей закид відповідаю так:

По–перше, ми шукали в українській літературі подібну книжку, щоб була написана сучасною мовою і пронизана конкретикою практичних рекомендацій кожній людині для морально–душевного вдосконалення, але, на жаль, не знайшли; якщо хтось знайде –– видавайте.

По–друге, у нашому суспільстві, зокрема у середовищі української інтелігенції, розмов про високу духовність вистачає, але нема раціонального, сучасного (технологічного!) підручника (отого, що має бути «під рукою») з роботи над самовдосконаленням серця і душі.

Про ментальність вже набридло чути, тим більше, що у це поняття дуже часто вкладають різні варіанти змісту, хоча воно означає лише одне –– спосіб мислення.

І що, у громадян України –– правильний спосіб мислення?! Чому вже сімнадцятий рік поспіль товчемося на одному місці, лише розмножуючи олігархів, корупціонерів та антиукраїнських колаборантів?

Численні соціологічні й «іже з ними» опитування вказують на масове нерозуміння причин безладу і бідності у багатющій Україні.

Запитайте у сусідів, колег і знайомих: Що треба вчинити для упорядкування і покращення життя в нашому суспільстві? Запитаєте десятьох –– отримаєте десять варіантів відповіді. Жоден не скаже, що він не знає. У нас всі –– знавці, а тим часом корабель –– на місці, держава явно втрачає авторитет не лише на міжнародній арені, а й серед власних громадян.

І що цікаво: всі опитані вказують на одне джерело наших негараздів –– ВОНИ.

Кожен каже: «Я не винен. Бо бачите: я –– маленька людина, від мене нічого не залежить, а от  ВОНИ –– винні в усьому». Особливо винні ті ВОНИ, котрі там, на горі. Щоправда, питання про те, хто їх туди на «гору» привів, якось не виникає.

Отака вона ментальність, як масовий прояв безвідповідальності.

Не приховую своєї радості з приводу виходу цієї особливої книжки, яка конче потрібна всім: дітям і їх батькам, молоді й студентам, вчителям і вихователям, відповідальним державним посадовцям і пересічним громадянам. Всім нам треба вчитися –– вчитися морально думати, морально діяти, морально домовлятися.

Погоджуюсь з мудрим Автором, який стверджує, що кожна дискусія і кожен діалог лише тоді принесуть користь нашому розхристаному і ще не дуже християнському суспільству, коли відбуватимуться не з метою встановлення того, хто має рацію, а з метою утвердження того, що є правдою.

Я абсолютно впевнений у тому, що книга о. Едварда Станєка буде працювати на вдосконалення способу мислення Українців у напрямку підвищення їх відповідальності за себе, за свою родину і свою Державу.

Віталій КОРЖ,
народний депутат України
(фракція БЮТ)


Strona: [1] | [2] | [3]
[Kto MY jesteśmy? / Хто МИ такі?] [Szukajcie – znajdziecie / Шукайте – знайдете] [Schemat strony internetowej / Схема Інтернет–сторінки][Log In]
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Eugeniusz Gołybard