«Ластівки–Jaskółki» – показовий ансамбль
Спілки Поляків України, ансамбль українсько-польського фольклору
при Київському Будинку Вчителя.

Засновником колективу, його незмінним художнім керівником впродовж двадцяти років є Радік Вікторія Олександрівна – Заслужений працівник культури України, Заслужений діяч культури Польщі, відомий хормейстер, педагог, громадський діяч.

Метою діяльності цього самобутнього самодіяльного колективу є активна робота, спрямована на підтримку державної політики України щодо успішного розвитку міжнаціональних відносин, зокрема – подальшого розширення дружніх стосунків між двома сусідніми народами – Українцями та Поляками, вивчення їхньої багатої культурної спадщини, популяризація музичного та фольклорного мистецтва, залучення студентської молоді до широкої концертної діяльності, підтримка розвитку творчості працівників освіти.

За роки існування у творчій роботі колективу взяло участь близько 400 осіб – від молодших школярів до людей старшого віку.

«Ластівки–Jaskółki» мають багатий репертуар із українських та польських народних пісень, романсів та пісень українських і польських композиторів–класиків, літературно–музичних композицій та національних обрядів; щороку беруть участь у близько 50 концертах.

Ансамбль є співавтором та власником оригінальних, студійно записаних супроводів–оранжувань до 22 пісень, що значно збагачує виконавські можливості колективу.

Із гастролями та концертами «Ластівки» побували

– в Україні: у Львові, Луцьку, Кіровограді, Кременці, Кременчузі, Нових Санжарах, Городку Подільському, Житомирі, Харкові, Бердичеві, Прилуках, Миколаєві;

– у Польщі: Варшаві, Кракові, Бидгощі, Жешові, Любліні, Тарнові, Гдань-ську, Сєрадзі, Вроцлаві, Торуні, Мальборку, Сопоті, Гдині, Чарному, Брусах, Зеленій Гурі та ін, а також у містах Хорватії:

Велику кількість дипломів, призів, грамот, нагород та іеших відзнак ансамбль «Jaskółki–Ластівки» отримав на міжнародних і вітчизняних конкурсах, в тому числі як учасник 7 фестивалів у Польщі і 15 фестивалів в Україні.


Уквітчана квітка - Wiktoria.


Strona: [1] | [2]
[Kto MY jesteśmy? / Хто МИ такі?] [Szukajcie – znajdziecie / Шукайте – знайдете] [Schemat strony internetowej / Схема Інтернет–сторінки][Log In]
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Eugeniusz Gołybard