Ukraińscy nacjonaliści odcinają się od zbrodniarzy

 „Ci bojownicy walczący o wolność i niepodległość naszego kraju mogą znaleźć miejsce w Panteonie Narodowym, którzy nie mordowali dzieci, kobiet, starców, nie popełniali zbrodni  na ludności cywilnej”.

Te słowa wraz z zapewnieniem o poszanowaniu nienaruszalności granic i mniejszości narodowych pochodzą z oświadczenia podpisanego przez liderów ukraińskich nacjonalistów z takich organizacji jak Kongres Ukraińskich Nacjonalistów, UNA-UNSO czy Prawy Sektor.

Oświadczenie wydano w przeddzień polskiego Święta Niepodległości, kiedy Ukraińcy pojawili się w Warszawie, gdzie złożyli kwiaty przed pomnikiem Rzezi Wołyńskiej.

Media, tak zawzięcie poszukujące wszędzie współczesnych „antypolskich banderowców”, nie wspomniały jednak o tym wydarzeniu. Co więcej, jak podaje serwis wPolityce.pl, jedna z redakcji zbliżonych do polskich narodowców miała stwierdzić, że apelu Ukraińców nie opublikuje, bo… „burzy to jej koncepcję wizji narodowców z Ukrainy”. Zapewne chciano oszczędzić czytelnikom dysonansu poznawczego. Lepiej walczyć z wytworami własnej wyobraźni.

Wojciech Mucha
„NiezaleZna”

 

[Kto MY jesteśmy? / Хто МИ такі?] [Szukajcie – znajdziecie / Шукайте – знайдете] [Schemat strony internetowej / Схема Інтернет–сторінки][Log In]
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Eugeniusz Gołybard