Свобода віросповідання

 

Християни і «християни»

на тлі права та правоохоронців

 

У першу суботу липня на столичній Оболоні відбулась урочистість з нагоди встановлення хреста та посвячення ділянки землі, виділеної Київською державною адміністрацією під будівництво храму для парафії св. Франциска.

 

Урочистість розпочато молитвою Розарію до Богородиці.

Під акомпанемент радісних співів парафіян, котрі прибули на це свято з різних районів столиці, було викопано два заглиблення і встановлено п’ятиметровий Хрест і таблицю із зображенням майбутнього храму та повною інформацією про його будівництво.

Радісні співи присутніх супроводжували Службу Божу, в якій взяли участь близько п’ятисот мирян, а очолив її єпископ Станіслав Широкорадюк у товаристві понад двадцяти священиків і черниць з різних згромаджень.

Всіх присутніх охопило особливе піднесення, викликане усвідомленням причетності до насправді богоугодної і чи не найбільш важливої та вдячної людської справи на землі – зведення Дому Божого, що має бути ще одним центром морального виховання громадян згідно із заповідями Творця.

Здавалося б, можна лише радіти з приводу визначної події та й собі докластися до цієї доброї справи, але….

Але, як це вже стало майже правилом в нашій державі, диявольську ложку дьогтю у бочку меду Божої справи вклали так звані «християни», які вважають, що лише їх Російська Церква має виключне право на спорудження храмів і «виховання» громадян України.

Од самого початку урочистостей, й під встановлення Хреста, Служби Божої й після її закінчення, група з чотирнадцяти агресивно налаштованих російськомовних громадян безперервним хором і в сольному виконанні вигукувала образи, непристойності й вульгарні вирази на адресу учасників молитовного дійства.

До цього вони  долучили гучну музику та автомобільну акустику.

Міліціонери, що перебували поруч,  у цей диявольський, відверто  хуліганський «концерт» не втручались, лише намагались урезонити агресивно налаштованих громадян.

Коли священики, миряни й міліціонери пішли, тоді «дуже правовірні християни», відверто наплювавши на заповіді Божі, завалили щойно встановлений Хрест і табло про будівництво…

Тут можна багато що коментувати.

Зокрема про нинішню владу та її відношення до справ моралі й духовності, про конституційну свободу віросповідання та її здійснення в інтересах лише однієї «канонічної» конфесії, а також про рівень свідомості деяких громадян, які захищають в Україні інтереси іншої держави.

Але краще нехай цій справі та агресивним адептам зла воздасть належне сам Бог у Трійці єдиний…

Євген ҐОЛИБАРД

<em>Хрест встановлено!</em>
Хрест встановлено!
<em>Паспорт освяченої будови.</em>
Паспорт освяченої будови.
<em>Єпископ Станіслав Широкорадюк освячує Хрест і землю під будівництво.</em>
Єпископ Станіслав Широкорадюк освячує Хрест і землю під будівництво.
<em>Навколо вівтаря під час Служби Божої.</em>
Навколо вівтаря під час Служби Божої.
<em>Міліція намагається урезонити агресивно налаштованих громадян.</em>
Міліція намагається урезонити агресивно налаштованих громадян.
[Kto MY jesteśmy? / Хто МИ такі?] [Szukajcie – znajdziecie / Шукайте – знайдете] [Schemat strony internetowej / Схема Інтернет–сторінки][Log In]
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Eugeniusz Gołybard